خانه / سینمای جهان / زندگینامه «نیل آرمسترانگ» فیلم سینمایی می‌شود/ همکاری دوباره رایان گاسلینگ و کارگردان «لا لا لند»
image_13951010592_5_ryan-gosling

زندگینامه «نیل آرمسترانگ» فیلم سینمایی می‌شود/ همکاری دوباره رایان گاسلینگ و کارگردان «لا لا لند»

موبایل تی‌وی: دیمین شزل کارگردان نامزد اسکار و رایان گاسلینگ ستاره دومین فیلم بلندش «لا لا لند» به زودی همکاری تازه‌ای را آغاز می‌کنند تا فیلم زندگی «نیل آرمسترانگ» فضانورد امریکایی و اولین انسانی که پا به کره ماه گذاشت را مقابل دوربین ببرند. «نخستین انسان» (First) عنوان سومین بلند شزل است که بر اساس فیلمنامه‌ای از جاش سینگر نویسنده فیلم تحسین‌شده «اسپاتلایت» و با حمایت استودیوی «یونیورسال پیکچرز» تهیه و تولید خواهد شد.

به گزارش موبایل تی‌وی، به نقل «ورایتی»: زمانی که فیلمنامه «نخستین انسان» در مرحله نگارش بود، حرف و حدیث‌هایی مبنی‌بر انتخاب گاسلینگ برای ایفای نقش آرمسترانگ سر زبان‌ها افتاده بود که منابع آگاه اخیرا از توافق نهایی میان بازیگر ۳۶ ساله و تهیه‌کنندگان «یونیورسال» خبر داده‌اند. فیلمبرداری پروژه جدید شزل به احتمال فراوان از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز می‌شود.

سینگر جدیدترین فیلمنامه خود را بر اساس کتاب جیمز هانسن زندگینامه‌نویس با عنوان «نخستین انسان: زندگی نیل ای. آرمسترانگ» نوشته و روایتگر ماجرای ماموریت ناسا برای فرود آمدن نخستین انسان بر سطح کره ماه است. داستان فیلم با محوریت شخصیت نیل آرمسترانگ و وقایع بین سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۹ به تصویر کشیده می‌شود.

به گفته سازندگان، پروژه سینمایی «نخستین انسان» با روایت اول شخص به واکاوی تمام هزینه‌ها و فداکاری‌هایی که یکی از خطرناک‌ترین ماموریت‌های فضایی تاریخ به دنبال داشته، می‌پردازد. ابتدا قرار بود این پروژه در سال ۲۰۱۵ با مشارکت کلینت ایستوود در مقام تهیه‌کننده اجرایی و سرمایه‌گذاری کمپانی «برادران وارنر» و به کارگردانی خود شزل مقابل دوربین برود. هانسن نویسنده کتاب زندگینامه آرمسترانگ در تیم تهیه‌کنندگان پروژه جدید یونیورسال فعالیت خواهد داشت.

نخستین همکاری شزل و گاسلینگ به تولید فیلم موفق «لا لا لند» انجامید که چه به لحاظ تجاری و چه استقبال منتقدان با موفقیت چشمگیری روبه‌رو بوده است و یکی از مدعیان اصلی رقابت اسکار ۲۰۱۷ به شمار می‌رود.

در حال بررسی

عکس-های-پشت-صحنه-فیلم-کوتاه-«وقت-نهار»-11

کسب ۳ جایزه از جشنواره برزیلی برای «وقت نهار»

موبایل تی‌وی: فیلم کوتاه «وقت نهار» ۳ جایزه از جشنواره بین المللی فیلمنامه «فراپا» در برزیل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *